TR
05 Aralık 2018 16:41

VALİ YERLİKAYA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

VALİ YERLİKAYA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında ilk muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Vali Yerlikaya, İstanbul’daki muhtarlarla ilk buluşmada, mevcut ihtiyaç ve taleplerin çözümü konusunda ilgili kurumların yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiğini ifade ederek, kurum müdürlerinden sorunların çözümü için hızlı hareket edilmesini istedi.

Vali Yerlikaya, “İstanbul Valiliği onurlu bir görev. Benim bu masanın etrafında bulunan veya bulunamayan yardımcılarım var. İlimizdeki hizmetleri yerine getirmek için hep birlikte çalışıyoruz.

959 tane daha yardımcımız var. 2019 yılında 961 tane olacak. İster genç ister daha kıdemli olun, mademki hemşehrilerimiz o mührü beş yıllığına size verdi, başımız üzerinde yeriniz var.
Eksikliği hissedilen bütün hizmetlerde yapabileceğimiz bir şey varsa, yaparız.

Sizlerin hemşehrilerimiz adına burada dile getirdiğiniz hususlar, hepimizin bir an önce tamamlanmasını istediğimiz ve şehrimize yakışacak hizmetlerdir.

Bu hizmetleri tamamlayarak ardımızdan hayırla yâd edilmek en büyük hedefimiz. Bizim için bundan daha büyük bir onur yoktur.” dedi.

Muhtarlarımızdan; kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, emniyet ve jandarmamızla sürekli irtibat ve temas halinde olmalarını isteyen Vali Yerlikaya, yapılan hizmetlerin takibinin ancak bu şekilde doğru, adil ve sağlıklı bir şekilde yapılabileceğini vurguladı.

Daha sonra sözü mahalle muhtarlarına bırakan Vali Yerlikaya; muhtarların istek, dilek ve şikâyetlerini dinlemesinin ardından ilgili kurum müdürleri tarafından ilçelerimizde yürütülen hizmet ve faaliyetlere ilişkin bilgiler aldı.

Toplantının sonunda davetlilere çam fidanı hediye edildi.