TR
13 Haziran 2018 14:31

VALİ ŞAHİN'İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Kıymetli İstanbullular; Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelerek bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar; ilâhî bir lütuf olmalarının yanı sıra sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir şekilde hissedilmesine vesile olan; kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın pekiştiği müstesna günlerdir. Yoksulların gözetildiği, komşuların ve akrabanın unutulmadığı bayramlarımız; milletimizin inanç ve geleneğinde mümtaz bir yere sahiptir.

Saygıdeğer İstanbullular,

Manevi iklimiyle insanları iyilikte, doğrulukta, hayırda buluşturan, dinî ve millî duyguların en üst seviyeye çıktığı bu değerli günlerde sahip olduğumuz güzellikleri paylaşırken aile efrâdımız başta olmak üzere; komşularımız, akrabalarımız, yaşlılarımız ve çocuklarımızla bayramlaşırken şehit ailelerimizi ve gazilerimizi de ihmal etmeyelim.

Bu vesileyle şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Bayram münasebetiyle ziyaret ve seyahat için yola çıkacak vatandaşlarımıza, bayram sevincine gölge düşmemesi için trafik kurallarına riâyet etmelerini hatırlatarak Ramazan Bayramınızı en kalbî duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek günlerin ülkemiz, Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.