TR
31 Ağustos 2017 12:54

VALİ ŞAHİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

VALİ ŞAHİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI Saygıdeğer İstanbullular; bizleri birbirimize kenetleyen en kuvvetli mânevî harcımız olan bayramlar vesilesiyle asırlardır bu topraklarda dostluğun, hoşgörünün, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenmekte ve bu yönde tüm dünyaya rehberlik edilmektedir. Gönüllere hoşgörü, sevgi ve şefkatin yayıldığı; kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunun derinden teneffüs edildiği bu mânâ ikliminin sadece bayram günlerinde değil; her zaman yaşanıp yaşatılabilmesi en büyük temennimizdir.

Kıymetli İstanbullular,

Mübarek Kurban Bayramı'nın “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” şiarıyla çevremizdeki ihtiyaç sahiplerini unutmadığımız, şehit yakınlarına ve gazilerimize kucak açtığımız, yaşlılarımızı, çocuklarımızı sevindirdiğimiz bir bayram olmasını ümit ediyor; yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına âzamî ölçüde riayet etmesini de hassaten rica ediyorum.

Başta şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz olmak üzere siz aziz İstanbullu hemşehrilerimin,  milletimizin ve bütün İslâm âleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.