TR
14 Temmuz 2018 22:57

VALİ ŞAHİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YEMEĞİNDE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BULUŞTU

VALİ ŞAHİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YEMEĞİNDE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BULUŞTU İstanbul Valisi Vasip Şahin, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” vesilesiyle şehit yakınları ve gazilerimiz ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
  • VALİ ŞAHİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YEMEĞİ
  • VALİ ŞAHİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YEMEĞİ
  • VALİ ŞAHİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YEMEĞİ
  • VALİ ŞAHİN DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YEMEĞİ

Programa Vali Vasip Şahin, eşi Şeyma Şahin, 1. Ordu Komutanı Org. Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, protokol konuşmaları yapıldı.

Davetlileri selamlayarak konuşmasına başlayan Vali Vasip Şahin; şunları kaydetti:

“Yüzbinler, milyonlar 15 Temmuz gecesi sokağa döküldü. Ama 251 canımız şehadet rütbesiyle, binlerce kardeşimiz de gazilik rütbesiyle şereflendi. Sokağa çıkanlar içerisinde belki en şanslıları onlardır. Çünkü ilelebet bu millet ve bu devlet yaşadıkça, bayrağımız göklerde oldukça, onlar hep hatırlanacak ve rahmetle anılacaktır. Milletimiz sıra kendine geldiğinde her bir ferdi aynı fedakârlığı yapmaktan çekinmeyecektir. Bizim en büyük zenginliğimiz ve gücümüz tam da budur, milletimizdir. Aksi takdirde bu coğrafyada ve medeniyetlerin kavşak noktasında bizim ayakta durmamız, bin yıldır var olmamız ve bundan sonra da var olma idealimiz mümkün olmazdı. Milletimiz bin yıldır burada olduğu gibi ilelebet de burada olacaktır.

Geride kalanlar olarak bizlerin görevi, daha da artan bir bilinç ve gayretle şehit yakınlarımızın ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan çocuklarını ve gazilerimizi en itibarlı noktada tutarak onlara elimizden gelen en iyi hizmeti yapmaktır. Bunları yaparken eksikliklerimiz ve aksaklıklarımız elbette vardır. Ama şundan hiç kimse tereddüt etmemelidir ki milletin ve milletimizin devletinin de bu konuda herhangi bir niyet ve samimiyet eksiği yoktur. İnşallah o niyet ve samimiyetteki eksiksizlik, gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın sorunlarının çözümü noktasında da önemli bir itici güç olacaktır. Motivasyon olacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi sizlere hizmet etmek, şerefli bir vazifedir.”

Vali Vasip Şahin, konuşmasına son verirken bütün şehitlerimize rahmet dilediğini, gazilerimize de minnet ve şükran duyduğunu ifade etti.

Program, akşam yemeği ve hatıra fotoğrafı çekimi ile devam etti.