TR
02 Aralık 2018 11:26

VALİ ALİ YERLİKAYA’NIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve karşılaştıkları güçlükleri çözmek hedefiyle idrak ettiğimiz Dünya Engelliler Günü’nün herkes için daha güzel bir yaşam idealimize güç vermesini; İstanbul’da, ülkemizde ve dünyadaki tüm engelliler için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Hayata dezavantajlı başlayan kardeşlerimizin bütün zorluklara rağmen sporda, sanatta, eğitim ve iş dünyasında imza attıkları başarılar hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Onların mücadele, azim ve gayretleri hepimiz için ilham kaynağıdır. 

Engelli kardeşlerimizin hayatını daha da kolaylaştırmak, umutlarını daima diri tutmak için devletimiz bütün imkânlarını seferber etmektedir. Onları teşvik etmek, sosyal hayata dahil etmek, kalplerdeki ve zihinlerdeki bariyerleri el birliğiyle kaldırmak ise hepimizin vazifesidir.

Engelli kardeşlerimizin toplumla daha da bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakmalarını sağlamak, sorumluluk almalarına imkân vermek; dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı da güçlendirecektir. Engellilerin yardım ve ihtiyaçlarına pür dikkat kesilmek, devlet ve milletçe çözüm için seferber olmak; her şeyden önce vicdânî, insânî ve ahlâkî sorumluluğumuzdur.

Dünya Engelliler Günü’nün gayret ve inançlarıyla hepimize örnek olan kardeşlerimizin sorunlarına dikkat kesilmeye, toplumsal ve kişisel farkındalığımızın artmasına vesile olmasını diliyor; tüm engelli kardeşlerimizi hürmetle selamlıyorum.