TR
20 Nisan 2017 22:20

ŞEYMA ŞAHİN SARIYER İLÇESİ’Nİ GEZDİ

ŞEYMA ŞAHİN SARIYER İLÇESİ’Nİ GEZDİ İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin’in himayelerinde düzenlenen ve Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in eşi Hatice Bilgin’in organize ettiği Sarıyer İlçe gezisi gerçekleştirildi.
  • ŞEYMA ŞAHİN SARIYER İLÇESİ’Nİ GEZDİ
  • ŞEYMA ŞAHİN SARIYER İLÇESİ’Nİ GEZDİ
  • ŞEYMA ŞAHİN SARIYER İLÇESİ’Nİ GEZDİ
  • ŞEYMA ŞAHİN SARIYER İLÇESİ’Nİ GEZDİ
  • ŞEYMA ŞAHİN SARIYER İLÇESİ’Nİ GEZDİ

Sarıyer ilçe gezisi programına Şeyma Şahin’in yanı sıravali yardımcılarının ve çeşitli ilçe kaymakamlarının eşleri katıldı. 

Program, Emirgan Korusu’ndaki lale bahçelerinin gezilmesiyle başladı.

Lale bahçesini gezerek yetkililerden bilgi alan Şeyma Şahin, yetkililere çalışmalarında başarılar diledi.

Emirgan Korusu’na bu yıl 105 türde lale dikildi. Ayrıca koruda 3,5 milyon lale ile birlikte, 3 milyon muscari, 150 bin nergis, 15 bin sümbül bulunmaktadır.

Program İsmail Acar Geleneksel Resim Sergisi’nin gezilmesiyle devam etti. Resim sergisini gezen Şeyma Şahin, Ressam İsmail Acar’dan sergi hakkında bilgi aldı.

Acar, sergide İslami motifler, İstanbul'u simgeleyen motifler ve lale motiflerinin yer aldığı 32 eserin olduğunu kaydetti.

Eserlerinde farklı teknikler kullandığını aktaran Acar, Sergide, Katı'dan yola çıkılarak hazırlanan eserlerin,  tuval üzeri yağlı boya eser ve objelerin yer aldığını söyledi.

İsmail Acar Resim Sergisi”ni gezen Şahin, sanatçının eserlerinin asıllarını aratmayacak güzellikte ve gerçeklikte olduğunu belirterek ressam İsmail Acar’a çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra Şahin ve beraberindekiler, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Dereli’nin rehberliği ışığında Boğaz turu yaptılar.