TR
09 Ocak 2019 20:30

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA’NIN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Yönetim sistemimizde vatandaşımız nazarındaki muhatap olarak devletimizin temsilcisi ve ilk müracaat kapısı mülki idare amirlerimizdir.  

Mülki idare amirlerimizin yüreği, vatanımıza ve milletimize en güzel şekilde hizmet etmenin heyecan, azim ve kararlılığıyla doludur.

Bulunduğu yerde hiçbir ayrım gözetmeksizin her bir vatandaşımızın hürriyet, refah ve huzurla sürdüreceği bir hayatın sorumluluğunu taşır.

Bu görevleri layıkıyla yerine getirmedeki başarı, o beldedeki vatandaşlarımızın her zaman mülki idare amirlerimizin kapısını çekinmeden çalabilmelerine bağlıdır.

Bizim yönetim anlayışımızda önce insan gelir. İnsanlara adil, şeffaf ve katılımcı bir yönetim hizmeti sunabilmenin yolu “önce insan” diyebilmekten geçer.

Hayırlı hizmetlere vesile olabilmek bu dünyadaki mutlulukların en güzelidir ve inanıyorum ki alınacak her dua, idarecilerimiz için en büyük mutluluk vesilesidir. 

İdareci olarak bizler, halkımızla ne kadar iç içe olur, ne kadar donanımlı olursak idaredeki işleyiş ve idareciliğimiz de o derece başarılı olacaktır.

Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve hayat standardımızın yükselmesinde hiç şüphe yok ki idarecilerimizin büyük emekleri, gayret ve fedakârlıkları var.

Aziz vatanımızın dört bucağında şanlı bayrağımızı temsil eden, hangi şartlarda olursa olsun üstün vazife bilinciyle çalışan idarecilerimiz; sizlerin bu gayret, fedakârlık ve emekleri aziz milletimizin takdirini hak etmiştir. 

Mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum, bu vazifeyi fedakârca, sabırla yürüten idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü en kalbî duygularımla kutluyorum.

Görevini onur ve şerefle tamamlayarak emekliye ayrılan idarecilerimize sağlık ve afiyetler diliyor, ebediyete intikal etmiş tüm idarecilerimizi hayırla yâd ediyorum.   

Bütün idarecilerimize üstün başarı ve kolaylıklar diliyorum. Gününüz, günümüz kutlu olsun. 

Sevgi ve saygılarımla…

 

Ali YERLİLKAYA

Vali