TR
14 Temmuz 2017 22:42

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK VE VALİ ŞAHİN, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK VE VALİ ŞAHİN, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve İstanbul Valisi Vasip Şahin, şehit aileleri ve gaziler ile akşam yemeğinde buluştu.
  • ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK VE VALİ ŞAHİN, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE AKŞAM Y
  • ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK VE VALİ ŞAHİN, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE AKŞAM Y
  • ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK VE VALİ ŞAHİN, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE AKŞAM Y
  • ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK VE VALİ ŞAHİN, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE AKŞAM Y

Programa Bakan Albayrak ve Vali Şahin'in yanı sıra 1. Ordu Komutanı Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Asil bir duruş sergiledik

Programda konuşan Bakan Albayrak, "15 Temmuz hepimiz için tarihi bir gün. 15 Temmuz'da her birimizin ayrı bir hikayesi var. O gece her birimiz tarihi şeyler yaşadık. Torunlarımıza belki anlatacağımız çok önemli anılar yaşadık. Tarihimizde böyle bir ihanet yaşanmadı. Tarihte ilk defa kendi milletine, kendi insanlarına, ülkesine ve milletine ihanet eden bir darbeye şahit olduk. 250 şehit 2193 gazi verdik. Madalyanın makbulü burada asılı olan değil ama kalpte asılı olandır. Cumhurbaşkanımızla beraber o gün beraber olmayı Cenab-ı Allah bana nasip etti. Hepimiz için muhakkak zor tarafları vardır. Üç tane evladımın elinden tuttuğum gecede bu psikolojiyi nasıl yönetirim diye çok iyi düşündüm. İşin en güzel tarafı Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla tüm Türkiye'nin sokaklara inerek korkusuzca bu davete icabet ederek dünya tarihine geçecek bu destanı yazmasıdır. Bu büyük şereftir. Sayın Valim çok enteresan bir şey söyledi. 24 kere sadece onunla görüşmüşüz o gece. Hakikaten o gece İstanbul'da hem Valimiz, hem Emniyet Müdürümüz çok cesur bir davranış sergilediler. 81 vilayetin tamamında çok asil bir duruş sergiledik. Tarihi kırılmalar bu milleti bir yere taşıyacaktır. Gazi bir milletiz. Gazi bir millet olarak bu yüzyılda çok başka bir yere gidiyoruz. Kolay değil kayıplarımız, şehitlerimiz var. Atfedilen bu üst makamda Allah'a sabrederek gurur duyacağız. Ölene kadar, son nefesimizi verene kadar bu ihaneti yapanlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

Tarihe şahitlik ettik

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise "Tüm şehitlerimizle ve gazilerimizle bir aradayız. Kanını, canını ortaya koymuş tüm değerlerimizle beraberiz. 15 Temmuz'un seneyi devriyesindeyiz. Bu millet istikbaline kast eden bir ihanetle karşı karşıya kalmıştır. Allah'ın inayeti ve yardımıyla çok hızlı bir şekilde hareket eden milletimiz, sokaklara ve demokrasisine sahip çıktı. Bir millet nasıl millet olduğunu 10 saatte gösterdi. Biz o gün aslında tarihe şahitlik ettik. Yönetenler ya da sokağa çıkanlar her birimiz bir destanın yazılışına şahitlik ettik. O gün herkes gayret içerisindeydi. Cenab-ı Hak bu millete yardımını esirgemedi. FETÖ işgalinden, bir haçlı hareketinden kurtulmuş olduk. Ne kadar şükretsek azdır. İnşallah bu millet bir daha bu tür badireler yaşamaz. Geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.