TR
16 Temmuz 2018 00:08

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NDE KONUŞTU

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NDE KONUŞTU Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nda “Şehitler Anıtı”nı ziyaret ederek vatandaşlara hitap etti.
  • CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  • CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  • CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  • CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen etkinliklere katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

“15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan, ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. 251 vatandaşımızı kaybetmenin hüznünü yaşarken, diğer yandan eşine az rastlanır bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Bedel ödemeden hiçbir başarı elde edilmez. Şüphesiz hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. FETÖ'nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ancak vatanına namahrem eli değmesine müsaade etmemiştir. Bu millet vücudunu siper etti, yılmadı, usanmadı.

Bu millet, FETÖ eliyle Türkiye'nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermemiştir. Ben bu milletin bir ferdi olmakla iftihar ediyorum.
Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir.

“15 Temmuz demokrasi mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz tüm Türkiye'nin zaferidir. 15 Temmuz, Türk milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının, iradesine yönelik saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır. Bu milletin huzurunu kaçıranlar karşılarında bizleri bulacak, ordumuzu bulacak, polisimizi bulacak, güvenlik korucularımızı bulacak. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Nereye giderlerse gitsinler onlar karşılarında bizi bulacak.

Yeni yönetim sistemiyle, Türkiye'nin tüm dünyada sıçrayışını hep birlikte göreceğiz. 15 Temmuz ile demokrasimizin rüştünü tüm dünyada ispat ettik. İnşallah ülkemizde artık darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık.

15 Temmuz asla unutulmayacak ve unutturmayacağız, o bizim için tarihe kayıttır. Ülkemizden kaçan darbecilerin sığındıkları ülkeleri ve onlara kucak açan ülkeleri de hiçbir zaman unutmayacağız. Son FETÖ'cü hain hesap verene kadar mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. 
O gece bizim için dua edenlerle FETÖ'nün başarısı için gayret edenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Pensilvanya'daki melunun takiye, hile, yalan dolanla büyük bir gizlilik içinde büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik. O gece ülkemize ihanet eden, milletimize kurşun sıkan katiller en ağır cezalara çarptırılıyor. Bu çevrede, tanklara alkış tutanları, darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışanları unutmuyorsak, Yeşilköy'de, havalimanında tankların arasından çıkıp Bakırköy Belediyesi’ne sığınanları asla unutmuyoruz ve unutmayacağız.

Şehit edileceğini bildiği halde darbecilere meydan okuyan Ömer Halisdemirler’i, 16 yaşında babasıyla beraber şehadete yürüyen Abdullah Tayyip Olçoklar’ı, Gölbaşında bombaların hedefi olan 52 yiğit özel harekât polisimizi asla unutmayacağız. Evelallah bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça, Türkiye'yi yolundan alıkoyabilecek hiçbir güç yoktur. 15 Temmuz bize şu hakikati bir kez daha gösterdi; bu millet asil bir millettir, bu millet cesur bir millettir, bu millet kahraman bir millettir, bu millet hürriyetine canı pahasına sahip çıkan bir millettir. Bu millet, vatan söz konusu olduğunda aynı safta buluşma erdemi gösteren necip bir millettir. Türkiye'de demokrasinin de bağımsızlığımızın da en büyük garantisi, ferdi ve hizmetkârı olmaktan her zaman şeref duyduğum; işte bu millettir.”