TR
19 Mart 2017 16:43

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İLİM YAYMA VAKFI KONGRESİNE KATILDI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İLİM YAYMA VAKFI KONGRESİNE KATILDI İlim Yayma Vakfı'nın 46'ncı Genel Kurulu, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İLİM YAYMA VAKFI KONGRESİNE KATILDI
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İLİM YAYMA VAKFI KONGRESİNE KATILDI
  • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İLİM YAYMA VAKFI KONGRESİNE KATILDI

İlim Yayma Vakfı'nın 46'ncı Genel Kurulu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Kongreye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile çok sayıda vakıf gönüllüsü katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son zamanlarda Türkiye karşıtı siyaset izleyen Batı ülkelerine sert mesajlar verdi.

"ENGELLERİ KALDIRDIK"

Yeni anayasa için halk oylamasının yapılacağı 16 Nisan'ın kırılma günü olduğunu belirten Erdoğan, "Kadınlarımızın, gençlerimizin önündeki engelleri siyasette, bürokraside, ticarette, her alanda kaldırdık. Bugün kızlarımız başörtüleriyle devlette, akademide, iş hayatının en üst kademelerinde, yargıda, silahlı kuvvetlerde, her yerde serbestçe görev yapabiliyor. Nereden nereye... Nerede başladık, nereye geldik. Daha iyi günler var önümüzde inşallah. İşte 16 Nisan aynı zamanda bunun kararının da verileceği gündür. Buna hazır mıyız? Bu önemli. 16 Nisan aynı zamanda bir kırılma günü." dedi.

"MASKELİ BALO SONA ERDİ"

Avrupa Parlamentosu'nun Daily Sabah gazetesine yönelik tavrını "Daily Sabah'ı Avrupa Parlamentosuna sokmak istemeyenler var. Onun için önerge veriyorlar. Şimdi bunlar neyi getiriyor biliyor musunuz, karşılığını getiriyor. Onlar burada milli, yerli olan bir gazetemizi oraya sokmuyorsa, o zaman siz de bunun karşılığını Türkiye'de göreceksiniz." cümleleriyle eleştiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Son günlerde işte Avrupa'da yaşananlar... Ülkemize ve davamıza karşı yürütülen mücadelenin yeni bir safhaya geçtiğini gösteriyor. Şimdiye kadar maşalarıyla silah verdikleri, sırtını sıvazladıkları terör örgütleriyle, bir dolara satın aldıkları ajanlarıyla bizi sıkıştırmaya çalışanlar artık bizzat sahaya indiler. Kardeşlerim, maskeli balo sona erdi."

"DİK DURMAMIZ LAZIM"

"Tek bir vatandaşımızın dahi kılına zarar gelmesine izin vermeyiz." diyen Erdoğan, "Bizim dik durmamız lazım. Dikleşmeyeceğiz ama dik duracağız." ifadelerini kullandı.
"Bize aba altından sopa gösterenlere diyorum ki 'o günler artık geride kaldı.' Sizin tehditlerinize, zorbalıklarınıza boyun eğen bir Türkiye artık yok. Biz tek bir vatandaşımızın dahi kılına zarar gelmesine izin vermeyiz. Buna teşebbüs eden her ülke sonuçlarına katlanır." diyen Erdoğan, konuşmasının bitiminde vakfın kongresinin hayırlara vesile olmasını diledi. Programın sonunda katılımcılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.