TR
11 Şubat 2019 22:32

ÇEKMEKÖY’DE ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ, 4 ASKER ŞEHİT OLDU.

ÇEKMEKÖY’DE ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ, 4 ASKER ŞEHİT OLDU. Çekmeköy ilçesi'nde askeri bir helikopter bilinmeyen bir nedenle düştü. Olay yerinde incelemelerde bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "4 askerimiz şehit oldu. Milletimizin ve Ordumuzun başı sağ olsun." dedi.
  • ÇEKMEKÖY

Çekmeköy ilçesi Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesi'nde askeri bir helikopter düştü. Olay yerinde incelemelerde bulunan Vali Yerlikaya’ya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan eşlik ettiler.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, saat 18.51 itibariyle 4. Kara Havacılık Alayı'na ait askeri helikopterin henüz belirlenemeyen bir nedenle düştüğünü ifade etti.

Olay yerine 2 dakika içerisinde itfaiye ve sağlık ekiplerinin sevk edildiğini belirten Vali Yerlikaya şunları söyledi: "4 askerimiz yaralı olarak Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ulaştırılmıştır. Ama az önce İl Sağlık Müdürlüğümüzden aldığımız habere göre, maalesef 4 askerimiz şehit olmuştur. Milletimizin ve ordumuzun başı sağ olsun. Üzüntümüz büyük. Olayla ilgili savcılığımız adli tahkikata başlamıştır. Silahlı Kuvvetlerimiz idari tahkikata başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri aileleri ve milletimize başsağlığı diliyorum.’’ dedi.

Daha sonra  Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçen Vali Yerlikaya hastane yetkililerinden bilgiler alarak, şehitlerimizin yakınlarına başsağlığı diledi.